Afryka Namibia Podróże Pojedźmy razem

Namibia (+ Botswana) – X 2021

Namibia jest jedną z ciekawszych wypraw w naszej ofercie, to wyjątkowa oferta dla osób szukających mocnych wrażeń i niezapomnianych widoków.

Chcesz przeżyć prawdziwe safari i wjechać w samo serce Parku Narodowego Etosha? Z nami będzie to możliwe! Rano widok lwów i słoni w naturalnym środowisku, a nocą droga mleczna i gwiaździste niebo oglądane z namiotu na dachu naszej terenówki.

Dzikie zwierzęta, nieograniczona przestrzeń, najbardziej fotogeniczne wydmy świata i potęga natury. To codzienność, która czeka Cię podczas tej przygody.

Pomimo, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantujemy również 100% bezpieczeństwa!

POZWÓL NAM ZORGANIZOWAĆ CI WYPRAWĘ ŻYCIA!

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ NAMIBIĘ?

 • Czeka Cię prawdziwa afrykańska przygoda
 • Spotkasz wszystko, co tylko kojarzy Ci się z Afryką
 • Odkryjesz Namib – najstarszą i najpiękniejszą pustynię świata
 • Doświadczysz jazdy po asfalcie, szutrze, piasku i błocie.
 • Poznasz bezkres parku Namib-Naukluft. To tu kręcono ostatniego MadMaxa
 • Zjesz najpyszniejsze ostrygi w Swakopmund
 • Poznasz, co to naprawdę rozgwieżdżone niebo. Zanieczyszczenie świetlne w Namibii jest praktycznie zerowe!
 • Wyruszysz na poszukiwanie różowych flamingów w Walvis Bay
 • Przejedziesz słynne Wybrzeże Szkieletów i dowiesz się, czemu zawdzięcza swoją nazwę
 • Odwiedzisz ludzi Damara, poznając ich tradycje i zwyczaje
 • Wejdziesz na przepiękną górę Spitzkoppe, zwaną afrykańskim Matterhornem
 • Odkryjesz Twyfelfontein – jedne z najstarszych na świecie petroglifów
 • Poznasz zwyczaje Himba, a jeśli zechesz – zostaniesz na noc w ich wiosce!
 • Posłuchasz o czym szumią Wodospady Epupa, a także wyruszysz w poszukiwaniu krokodyli
 • Przybijesz piątkę z Wielką piątką Afryki w Parku Etosha
 • Doświadczysz zapierających dech w piersiach wschodów i zachodów słońca!

TRASA

ATRAKCJE

Pustynna Afryka
Droga Mleczna
Namib – najstarsza pustynia świata.
Wydmy z lotu ptaka
Namib Naukluft Park
Bezdroża Namibii
White Lady i Twyfelfontein jedne z najstarszych petroglifów
Epupa Falls, wodospady na granicy z Angolą
Wioska Himba
Słonie w Parku Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha

Opcja dodatkowa – BOTSWANA

Dla wszystkich żądnych ekstremalnych przygód mamy coś ekstra – wyprawa do Botswany! Delta Okawango z wody i lądu, off-road po Makgadikgadi Pans oraz gwiaździste niebo nad pustynią Kalahari.

Delta Okwanago
Spływ mokoro po delcie
Makgadikgadi Pans

Po przekroczeniu granicy z Botswaną skierujemy się w stronę Delty Okawango. Uchodząca do niej rzeka w swoim końcowym odcinku zwalnia bieg, tworząc rozlewiska i podmokłe wyspy zarośnięte trawa i trzciną. W miejscu tym żyją niezliczone ilości ptactwa i dzikich zwierząt, korzystające z obfitych zasobów wody oraz bujnej roślinności. Będziecie mieli okazję wypatrzeć słonie, hipopotamy, żyrafy, krokodyle, nosorożce i zebry. I to nie byle jak, bo z perspektywy mokoro – tradycyjnego afrykańskiego kanoe.

TERMIN – 05.10.2021 – 19.10.2021 (+ Botswana 19.10.2021 – 26.10.2021)

PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 0 – 04.10 – LOT

Wylot z Warszawy bądź Berlina.

DZIEŃ 1 – 05.10 – WINDHOEK

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Odbieramy nasze terenowe auta, robimy zakupy na kolejne dni, jemy wspólną kolację i oficjalnie rozpoczynamy naszą afrykańską przygodę!

DZIEŃ 2 – 06.10 – PUSTYNIA NAMIB

Zaczynamy wyprawę! Wstajemy wcześnie rano i kierujemy się w odludne tereny Namibii. Zostawiamy za sobą głośne miasto, przed nami 350 km drogi. Pierwszy punkt wyprawy – pustynia Namib, z zachodem słońca na wydmach.

DZIEŃ 3 – 07.10 PUSTYNIA NAMIB

Wstajemy wcześnie rano, aby powitać wschód słońca na słynnej wydmie Dune 45. Po porannych emocjach i piaskowym trekkingu czeka nas wycieczka do Sossusvlei i Deadvlei – wyschniętej doliny położonej w głębi pustyni. Zwiedzimy też Sesriem Canyon. Kolacja i nocleg na campingu.

DZIEŃ 4 – 08.10 – SWAKOPMUND

Dziś serwujemy emocje od samego rana – dla chętnych lot nad pustynią Namib! Po śniadaniu opuszczamy pustynię i ruszamy do Swakopmund, nadmorskiego miasteczka, perełki niemieckiej architektury kolonialnej. Po drodze przejeżdżamy przez Walvis Bay, gdzie mamy szansę spotkać różowe flamingi. Zachód słońca nad oceanem, kolacja i nocleg na campingu.

DZIEŃ 5 – 09.10DAMARALAND – SPITZKOPPE

Po śniadaniu opuszczamy Swakopmund i jedziemy wzdłuż wybrzeża do Spitzkoppe – góry nazwanej namibijskim Matterhornem. Po drodze zahaczamy o Cape Cross – największą na świecie kolonię uchatek oraz Wybrzeże Szkieletów. Jesteśmy w rejonie, który oferuje wiele pieszych tras, z których mamy plany skorzystać. Dla odważnych szansa zdobycia samego szczytu “spiczastej góry”. Nocleg i kolacja na campingu.

DZIEŃ 6 – 10.10DAMARALAND – GÓRA BRANDBERG

Wciąż jesteśmy w Damaraland. Tego dnia dojeżdżamy aż do podnóża najwyższej góry w Namibii – Brandberg. Zatrzymujemy się w pięknym campingu położonym przy korycie rzeki Ugab. Przed nami czas na relaks i porządny odpoczynek!

DZIEŃ 7 – 11.10DAMARALAND – PALMWAG

Jedziemy dalej poznawać Damaraland, ale po drodze czeka nas kilka atrakcji w Twyfelfontain – jedne z najstarszych rysunków skalnych na świecie, dziedzictwo UNESCO i skamieniały las. Nocujemy w Palmwag.

DZIEŃ 8 – 12.10KAOKOLAND – OPUWO I EPUPA FALLS

Przemieszczamy się dalej na północ. Po drodze zatrzymujemy się w Opuwo – stolicy ludzi Himba, Uzupełniamy zakupy, zapasy i dalej w drogę! Nasz cel to majestatyczne wodospadyEpupa, gdzie zostaniemy przez 2 dni.

DZIEŃ 9 – 13.10KAOKOLAND – EPUPA FALLS

To na ten dzień czekaliście! Dziś czeka nas wyprawa do wioski ludzi Himba, gdzie spędzimy noc! I nie jest to kolejna komercyjna wycieczka, przez chwilę będziemy mieć okazję poczuć się jak mieszkańcy wioski!

DZIEŃ 10 – 14.10KUNENE RIVER

Ojj, będzie się działo! Tego dnia czeka nas jedna z najsłynniejszych off-roadowych tras w Namibii. Przejedziemy około 150 kilometrów wzdłuż rzeki Kunene, aż do naszego campingu. Po drodze czekają nas niezapomniane wrażenia i widoki.

DZIEŃ 11 – 15.10PARK ETOSHA

Słoń tu, słoń tam i żyrafa na każdym rogu. O czym mowa? O Parku Etosha. Tego dnia z samego rana ruszamy w jego stronę. Czeka nas najdłuższa trasa tej wyprawy. Po południu docieramy do Olifantrsuss – jednego z campingów w samym sercu parku. I choć nie możemy Wam niczego zagwarantować, to macie realną szansę ustrzelić tu Wielką piątkę Afryki. Camping w Olifantrsus pozwala bowiem na bezpośrednią obserwację zwierząt!

DZIEŃ 12 – 16.10PARK ETOSHA

Kontynuujemy swoją przygodę z Etoshą. Tego dnia eksplorujemy park, starając się wytropić jak najwięcej dzikich zwierząt. Nie powinno być problemu ze słoniami, żyrafami czy lampartem. Jeśli szczęście nam dopisze, będziemy mogli również zobaczyć lwy, czy rzadkie obecnie nosorożce. W drugiej części dnia przemieszczamy się na camping Okaukuejo.

DZIEŃ 13 – 17.10PARK ETOSHA

Dziś małe déjà vu, bo ten dzień wygląda podobnie jak poprzedni, spędzamy go w towarzystwie niezwykłej przyrody i dzikich zwierząt. Ale nocujemy w Namutoni, gdzie znajduje się poniemiecki fort.

DZIEŃ 14 – 18.10WINDHOEK

Czas na pożegnanie z Namibią, wracamy do Windhoek. Meldujemy się w hotelu, odświeżamy i ruszamy do centrum, na ostatnią naszą wspólną kolację. Ekipa wracająca do Polski pakuje się, by następnego dnia stawić się w komplecie na lotnisku. Reszta rusza na dalszą część przygody – do Botswany.

DZIEŃ 15 – 19.10WINDHOEK

Grupa wylatująca do kraju leci Polski. Reszta ekipy – do Botswany!

BOTSWANA

DZIEŃ 15 – 19.10DELTA OKAVANGO

Po porządnym odpoczynku z samego rana czeka nas długa podróż przez granicę. Spokojnie dojeżdżamy do Maun, stolicy Delty Okawango. Bez wyrzutów sumienia oddajemy się błogiemu relaksowi. Dla chętnych kolacja w miejscowej restauracji.

DZIEŃ 16 – 20.10DELTA OKAVANGO

Ojj, będzie się działo! Po wspólnym śniadaniu przesiadamy się do miejscowych terenówek, którymi podążymy w stronę Okawango. Na miejscu ładujemy się do mokoro – typowych afrykańskich dłubanek – naszego środka transportu na kolejny dzień. Przed nami wspaniały rejs, podczas którego z całą spotkamy wiele zwierząt. Mokoro dopłyniemy na jedną z wysyp Parku Moremi – naszego dzisiejszego noclegu. Camping w samym sercu Delty Okawango to niezwykłe przeżycie, a towarzyszące mu ognisko i opowieści miejscowych przewodników pozostaną nam w pamięci na długie długie lata.

DZIEŃ 17 – 21.10DELTA OKAVANGO

Rozpoczynamy drugi dzień naszego mokoro safari! Pobudka w takim miejscu to czysta przyjemność! Bliskość i dźwięki natury od rana wprowadzą nas w świetny humor! Przed nami poranne walking safari z przewodnikiem, podczas którego poszukamy śladów zwierząt na wyspie. Po wspólnym tropieniu zjemy zasłużone śniadanie i ponownie wskoczymy w mokoro, kierując się już pomału w stronę czekających na nas terenówek. Do Maun dotrzemy tuż przed zachodem słońca, idealnie na wspólną kolację i spokojny nocleg.

DZIEŃ 18 – 22.10DELTA OKAVANGO / MAKGADIKGADI PANS

To na ten dzień czekaliście! Po śniadaniu pakujemy się do aut i jedziemy do centrum Maun, a dokładnie w kierunku lotniska. Dla chętnych poranny lot awionetką i zwiedzanie Delty Okawango z lotu ptaka, czyli coś  dla miłośników plenerów i adrenaliny. Wijące się odnogi rzeki, ogromne rozlewiska, wędrujące słonie i szukające cienia antylopy. Uczta dla oczu, o której długo nie zapomnicie. Być w Maun i nie lecieć nad Okawango, to tak jak nie spróbować sushi w Japonii. Polecamy każdemu! Tego dnia już nie będziemy serwować Wam więcej przygód, spokojnie wyruszymy w kierunku Makgadikgadi Pans.

DZIEŃ 19 – 23.10MAKGADIKGADI PANS

Wjeżdżamy w pustynne klimaty! Znajdujemy się w rejonie wyschniętego jeziora Makgadikgadi – w przeszłości jednego z największych jezior Afryki. Dziś to olbrzymie solnisko, które jak dotąd udało się przejechać wyłącznie ekipie Top Gear, oj przyda się napęd 4×4. To dzikie i odludne miejsce. Towarzyszyć nam będą słonie i baobaby.

DZIEŃ 20 – 24.10KALAHARI

Powoli kierujemy się w stronę granicy. Po drodze zatrzymujemy się na campingu w pobliżu Ghanzi – na pustyni Kalahari. Przed nami noc w towarzystwie milionów gwiazd!

DZIEŃ 21 – 25.10WINDHOEK

Czas na pożegnanie z Botswaną, wracamy do Windhoek, gdzie zbieramy siły przed powrotem do domu.

DZIEŃ 22 – 26.10POWRÓT DO DOMU

I to już koniec naszej afrykańskiej przygody. Po ostatnim wspólnym śniadaniu jedziemy na lotnisko i oddajemy auta. Ruszymy w stronę Europy. O jak dobrze, że wspomnienia zostają z nami na zawsze!

CENA WYJAZDU TO 9450 PLN

Jeśli zdecydujesz się do końca roku– dostajesz 500 złotych zniżki!

Cena dodatkowej wyprawy do Botswany to 3450 PLN.

CENA ZAWIERA

 • opiekę doświadczonych przewodników
 • ubezpieczenie turystyczne
 • udział w wyjeździe
 • podstawowe wyżywienie (wszelakie składniki do gotowania, woda, ryż, makaron, przyprawy, przekąski, itp.)
 • wszystkie koszty realizacji w/w programu
 • wszelkie koszty wynajmu wyposażonych pojazdów wraz z paliwem, ubezpieczeniem (wypożyczamy samochody terenowe z namiotami dachowymi i podstawowym wyposażeniem campingowym)
 • zakwaterowanie w hotelach i na campingach
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu

CENA NIE ZAWIERA

 • przelotu uczestników
 • wydatków osobistych
 • jedzenia w restauracjach
 • ewentualnych napiwków
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych i innych kosztów dodatkowych
 • opłat wizowych

PŁATNOŚĆ

W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.

JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ!

Nasze grupy są niewielkie – kilka osób. Jesteśmy przeciwnikami zwiedzania w zatłoczonych busach czy ciężarówkach. Jedno auto przypada na cztery osoby.

TRANSPORT

Po Namibii (i Botswanie) poruszamy się terenowymi autami (zwykle są to Toyoty Hilux, mogą być też Land Cruiser) z napędem 4×4 i namiotami zamontowanymi na dachu, które są naszym środkiem transportu i domem na czas trwania wyprawy. Auta są ze sprawdzonej wypożyczalni, w pełni wyposażone, ze sprzętem biwakowym, lodówką, stołem i krzesłami.

NOCLEGI

Zarówno Namibia jak i Botswana mają dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Standardowym noclegiem są bardzo wygodne namioty na dachach aut. Jednak w ogromnej większości campingów mamy do dyspozycji cały wachlarz możliwości – domki, loggie, pokoje.

WYŻYWIENIE

Uczestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów. Na miejscu dostępne są też restauracje. 

PRZELOT

Najtaniej do Namibii można dostać się z Berlina za około 2500 PLN, z Warszawy w granicach 3000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujecie pomocy w zakupie biletu, dajcie znać na adres: kontakt@outway.pl, a wyszukamy Wam najwygodniejsze połączenie.

PROWADZĄCY:

Ania Szałaj

Czyli Laska Podróżnika. Serce zostawiła w Afryce, choć jego bicie dociera do centrum Wrocławia. Na co dzień szaleje za biurkiem jednej z firm IT, a po godzinach podróżuje bądź planuje podróże. Niespokojny duch, którego #wgorącejwodziekąpana nie pozwala usiedzieć w miejscu. Lubi życie i lubi ludzi. Wszędzie jej pełno, ale ponoć gdy trzeba potrafi milczeć, choć nie ma na to świadków. Twierdzi, że w swoich talentach ma komunikację i aktywatora, cokolwiek to oznacza… Jedno jest pewne, nie będzie nudy!

Paweł Gluza

Podróżnik i fotograf, założyciel Outway Adventures. Bez aparatu nie rusza się z domu. Mimo tego, że skończył informatykę i kulturoznawstwo obecnie zajmuje się czymś zupełnie innym. Czyli głównie prowadzeniem wypraw w najodleglejsze zakątki globu (choć nie tylko) i wszelkimi formami fotografii. Na co dzień współpracuje z National Geographic. Blog Pawła – pawelgluza.com.

DLACZEGO WARTO WYRUSZYĆ WŁAŚNIE Z NAMI?

 • Nie interesują nas wyjazdy masowe. Podróżując z nami, masz gwarancję małego, kameralnego grona. Nie lubimy tłoku i chcemy się skupić na każdym uczestniku podróży indywidualnie.
 • Stawiamy przede wszystkim na jakość. U nas nie ma miejsca na półśrodki. Chcemy spełniać marzenia i tworzyć podróże życia a nie wakacje, które znajdziecie w każdym katalogu. Nasza oferta jest unikatowa, ponieważ stworzyli ją ludzie z pasją, kochający podróże, znający Namibię, Botswanę oraz smak prawdziwej przygody!
 • W tym kierunku jest wiele wyjazdów, jednak tego co my oferujemy nie znajdziesz nigdzie indziej. Z nami zwiedzisz Namibię (i Botswanę) oglądając miejsca nie tylko znane z przewodników, ale także zobaczysz atrakcje znajdujące się poza utartym szlakiem.
 • Outway Adventures jest legalnie i oficjalnie zarejestrowanym biurem podróży. Z czym to się wiąże? W przeciwieństwie do marek wybierających półśrodki i działających na innych zasadach, u nas w razie wypadku, zmian rezerwacji, czy wydarzeń losowych, zapisany na wyprawę uczestnik jest chroniony szerokim ubezpieczeniem oraz wszelkimi prawami wynikającymi z faktu podróżowania z legalnym biurem podróży

ZAINWESTUJ W PRZEŻYCIA!

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się z nami w dowolnej chwili pisząc na: kontakt@outway.pl

Więcej artykułów o Namibii, np Namibia na własną rękę, znajdziesz zaglądając do Menu Podróże i kategorii Namibia.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *