Afryka Namibia Podróże Pojedźmy razem

Namibia – XI 2022

TERMIN – 06.11.2022 – 21.11.2022 (WYLOT 05.11.2022)

Namibia jest jedną z ciekawszych wypraw w naszej ofercie, to wyjątkowa oferta dla osób szukających mocnych wrażeń i niezapomnianych widoków.

Chcesz przeżyć prawdziwe safari i wjechać w samo serce Parku Narodowego Etosha? Z nami będzie to możliwe! Rano widok lwów i słoni w naturalnym środowisku, a nocą droga mleczna i gwiaździste niebo oglądane z namiotu na dachu naszej terenówki.

Dzikie zwierzęta, nieograniczona przestrzeń, najbardziej fotogeniczne wydmy świata i potęga natury. To codzienność, która czeka Cię podczas tej przygody.

Pomimo, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantujemy również 100% bezpieczeństwa!

POZWÓL NAM ZORGANIZOWAĆ CI WYPRAWĘ ŻYCIA!

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ NAMIBIĘ?

 • Czeka Cię prawdziwa afrykańska przygoda
 • Spotkasz wszystko, co tylko kojarzy Ci się z Afryką
 • Odkryjesz Namib – najstarszą i najpiękniejszą pustynię świata
 • Doświadczysz jazdy po asfalcie, szutrze, piasku i błocie.
 • Poznasz bezkres parku Namib-Naukluft. To tu kręcono ostatniego MadMaxa
 • Zjesz najpyszniejsze ostrygi w Swakopmund
 • Poznasz, co to naprawdę rozgwieżdżone niebo. Zanieczyszczenie świetlne w Namibii jest praktycznie zerowe!
 • Wyruszysz na poszukiwanie różowych flamingów w Walvis Bay
 • Przejedziesz słynne Wybrzeże Szkieletów i dowiesz się, czemu zawdzięcza swoją nazwę
 • Odwiedzisz ludzi Damara, poznając ich tradycje i zwyczaje
 • Wejdziesz na przepiękną górę Spitzkoppe, zwaną afrykańskim Matterhornem
 • Odkryjesz Twyfelfontein – jedne z najstarszych na świecie petroglifów
 • Poznasz zwyczaje Himba i zostaniesz na noc w ich wiosce!
 • Posłuchasz o czym szumią Wodospady Epupa, a także wyruszysz w poszukiwaniu krokodyli
 • Przybijesz piątkę z Wielką piątką Afryki w Parku Etosha
 • Doświadczysz zapierających dech w piersiach wschodów i zachodów słońca!

TRASA

ATRAKCJE

Pustynna Afryka
Nocleg pod tysiącem gwiazd
Namib – najstarsza pustynia świata.
Wydmy z lotu ptaka
Namib Naukluft Park
Bezdroża Namibii
White Lady i Twyfelfontein jedne z najstarszych petroglifów
Droga Mleczna
Epupa Falls, wodospady na granicy z Angolą
Wioska Himba
Słonie w Parku Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha
Park Etosha

TERMIN – 06.11.2022 – 21.11.2022 (WYLOT 05.11.2022)

PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 0 – 05.11 – LOT

Wylot z Warszawy bądź Berlina.

DZIEŃ 1 – 06.11 – WINDHOEK

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Odbieramy nasze terenowe auta, jeżeli zdążymy robimy zakupy na kolejne dni, jemy wspólną kolację i oficjalnie rozpoczynamy naszą afrykańską przygodę!

DZIEŃ 2 – 07.11 – PUSTYNIA NAMIB

Zaczynamy wyprawę! Wstajemy wcześnie rano i kierujemy się w odludne tereny Namibii. Zostawiamy za sobą głośne miasto, przed nami 350 km drogi. Pierwszy punkt wyprawy – pustynia Namib, z zachodem słońca na wydmach.

DZIEŃ 3 – 08.11 PUSTYNIA NAMIB

Wstajemy wcześnie rano, aby powitać wschód słońca na słynnej wydmie Dune 45. Po porannych emocjach i piaskowym trekkingu czeka nas wycieczka do Sossusvlei i Deadvlei – wyschniętej doliny położonej w głębi pustyni. Zwiedzimy też Sesriem Canyon. Kolacja i nocleg na campingu.

DZIEŃ 4 – 09.11 – SWAKOPMUND

Dziś serwujemy emocje od samego rana – dla chętnych lot nad pustynią Namib! Po śniadaniu opuszczamy pustynię i ruszamy do Swakopmund, nadmorskiego miasteczka, perełki niemieckiej architektury kolonialnej. Po drodze przejeżdżamy przez Walvis Bay, gdzie mamy szansę spotkać różowe flamingi. Zachód słońca nad oceanem. W restauracji The Tug zakosztujemy jednych z najlepszych owoców morza na świecie. Nocleg w hotelu – zostaniemy tu 2 noce.

DZIEŃ 5 -10.11 – SANDWICH HARBOR

Zaraz po śniadaniu ruszamy na wycieczkę. Odkryjemy dwa światy. Najpierw wypłyniemy katamaranem na poszukiwanie delfinów i fok (a może i wielorybów!). Po lanczu wskakujemy do terenówek i przenosimy się na ląd. Będziemy jeździć po wydmach Sandwich Harbour (nie sami, to dość wymagająca jazda, będziemy mieć kierowców). Po południu wracamy do hotelu i odpoczywamy.

DZIEŃ 6 – 11.11DAMARALAND – SPITZKOPPE

Po śniadaniu opuszczamy Swakopmund i jedziemy wzdłuż wybrzeża do Spitzkoppe – góry nazwanej namibijskim Matterhornem. Po drodze zahaczamy o Cape Cross – największą na świecie kolonię uchatek oraz Wybrzeże Szkieletów. Jesteśmy w rejonie, który oferuje wiele pieszych tras, z których mamy plany skorzystać. Dla odważnych szansa zdobycia samego szczytu “spiczastej góry”. Nocleg i kolacja na campingu.

DZIEŃ 7 – 12.11DAMARALAND – GÓRA BRANDBERG

Wciąż jesteśmy w Damaraland. Tego dnia dojeżdżamy aż do podnóża najwyższej góry w Namibii – Brandberg. Zatrzymujemy się w pięknym campingu położonym przy korycie rzeki Ugab. Przed nami czas na relaks i porządny odpoczynek!

DZIEŃ 8 – 13.11DAMARALAND – PALMWAG

Jedziemy dalej poznawać Damaraland, ale po drodze czeka nas kilka atrakcji w Twyfelfontain – jedne z najstarszych rysunków skalnych na świecie, dziedzictwo UNESCO i skamieniały las. Nocujemy w Palmwag.

DZIEŃ 9 – 14.11KAOKOLAND – OPUWO I WIOSKA HIMB

To na ten dzień czekaliście! Dziś czeka nas wyprawa do wioski ludzi Himba, gdzie spędzimy noc! I nie jest to kolejna komercyjna wycieczka, przez chwilę będziemy mieć okazję poczuć się jak mieszkańcy wioski! Od rana przemieszczamy się dalej na północ. Po drodze zatrzymujemy się w Opuwo – stolicy ludzi Himba, Uzupełniamy zakupy, zapasy i spotkamy się z naszym przewodnikiem, który zabierze nas do wioski Himba, gdzie spędzimy noc (we własnych namiotach na autach). Nocą ognisko, tańce i śpiewy.

DZIEŃ 10 – 15.11KAOKOLAND – EPUPA FALLS

Po wieczorze i nocy pełnych wrażeń zasługujemy na odoczynek. Przed nami krótka trasa, a nasz cel to majestatyczne wodospady Epupa, gdzie przy dźwiękach wodospadu czeka nas relaks i odpoczynek.

DZIEŃ 11 – 16.11KUNENE RIVER

Ojj, będzie się działo! Tego dnia czeka nas jedna z najsłynniejszych off-roadowych tras w Namibii. Przejedziemy około 150 kilometrów wzdłuż rzeki Kunene, aż do naszego campingu. Po drodze czekają nas niezapomniane wrażenia i widoki.

DZIEŃ 12 – 17.11PARK ETOSHA

Słoń tu, słoń tam i żyrafa na każdym rogu. O czym mowa? O Parku Etosha. Tego dnia z samego rana ruszamy w jego stronę. Czeka nas najdłuższa trasa tej wyprawy. Po południu docieramy do Olifantrsuss – jednego z campingów w samym sercu parku. I choć nie możemy Wam niczego zagwarantować, to macie realną szansę ustrzelić tu Wielką piątkę Afryki. Camping w Olifantrsus pozwala bowiem na bezpośrednią obserwację zwierząt!

DZIEŃ 13 – 18.11PARK ETOSHA

Kontynuujemy swoją przygodę z Etoshą. Tego dnia eksplorujemy park, starając się wytropić jak najwięcej dzikich zwierząt. Nie powinno być problemu ze słoniami, żyrafami czy lampartem. Jeśli szczęście nam dopisze, będziemy mogli również zobaczyć lwy, czy rzadkie obecnie nosorożce. W drugiej części dnia przemieszczamy się na camping Halali.

DZIEŃ 14 – 19.11 PARK ETOSHA

Dziś małe déjà vu, bo ten dzień wygląda podobnie jak poprzedni, spędzamy go w towarzystwie niezwykłej przyrody i dzikich zwierząt. Nocujemy w luksusowych loggiach w Onkoshi, we wschodniej części parku.

DZIEŃ 15 – 20.11WINDHOEK

Czas na pożegnanie z Namibią, wracamy do Windhoek. Meldujemy się w hotelu, odświeżamy i ruszamy do centrum, na ostatnią naszą wspólną kolację.

DZIEŃ 16 – 21.11WINDHOEK

Wracamy do domów!

Program może ulec zmianie ze względów niezależnych (np. pogoda). Ze względu na szybko i często zmieniające się regulacje w poszczególnych krajach w związku z pandemią SARS-Cov2 również mogą pojawić się zmiany, o czym będziemy informować uczestników.
Jeśli wyprawa nie dojdzie do skutku z powodu SARS-Cov2 lub innych niezależnych czynników, wyprawa zostanie przeniesiona na inny termin lub zwrócimy wszelkie wpłacone zaliczki.

CENA WYJAZDU TO 10 900 PLN

CENA ZAWIERA

 • udział w wyprawie
 • opiekę doświadczonego przewodnika przez cały czas trwania wyjazdu
 • opiekę 24/7 od momentu podpisania umowy  – kompleksowa pomoc podczas przygotowania do wyprawy
 • pomoc w zakupie biletów lotniczych
 • ubezpieczenie turystyczne (najwyższe możliwe w Uniqa)
 • wszystkie koszty realizacji w/w programu
 • wszelkie koszty wynajmu wyposażonych pojazdów wraz z paliwem, ubezpieczeniem (wypożyczamy najwyższej jakości samochody terenowe z namiotami dachowymi i podstawowym wyposażeniem do gotowania)
 • wizytę w autentycznej wiosce Himba wraz z noclegiem (śpimy w namiotach na własnych autach)
 • zakwaterowanie w hotelach i na campingach
 • nocleg w luksusowej loggii w Parku Etosha
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu

CENA NIE ZAWIERA

 • przelotu uczestników (około 4000 PLN)
 • lotu nad pustynią Namib (około 500-700 PLN – w zależności od ilości chętnych)
 • aktywności przy Sandwich Harbour (około 800 PLN)
 • wydatków osobistych
 • wyżywienia
 • ewentualnych napiwków
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych i innych kosztów dodatkowych
 • opłat wizowych
 • opcjonalnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

PŁATNOŚĆ

W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.

JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ!

Nasze grupy są niewielkie – maksymalnie 11 osób + prowadzący. Jesteśmy przeciwnikami zwiedzania w zatłoczonych busach czy ciężarówkach. Jedno auto przypada na cztery osoby.

TRANSPORT

Po Namibii poruszamy się terenowymi autami (zwykle są to Toyoty Hilux) z napędem 4×4 i namiotami zamontowanymi na dachu, które są naszym środkiem transportu i domem na czas trwania wyprawy. Auta są ze sprawdzonej wypożyczalni, w pełni wyposażone, ze sprzętem biwakowym, lodówką, stołem i krzesłami. Samchoy prowadzą uczestnicy wyprawy.

NOCLEGI

Namibia ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Standardowym noclegiem są bardzo wygodne namioty na dachach aut. Jednak kilkukrotnie skorzystamy z bardziej luksusowych opcji. Po przylocie i przed wylotem – hotel w samym centrum Windhoek. W Swakopmund – dwa noclegi w trzygwiazdkowym hotelu w centrum miasta, przy molo i restauracji The Tug. Natomiast ostatnia noc w Parku Etosha to najbardziej luksusowy z możliwych noclegów – loggie w Onkoshi. Namioty i pokoje są dwuosobowe. Istnieje możliwość dopłacenia do „jedynki”.

WYŻYWIENIE

Uczestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów. Na miejscu dostępne są też restauracje. 

PRZELOT

Koszt przelotu z Polski to około 4000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujecie pomocy w zakupie biletu, dajcie znać na adres: kontakt@outway.pl, a wyszukamy Wam najwygodniejsze połączenie.

PROWADZĄCY:

Ania Szałaj

Czyli Laska Podróżnika. Serce zostawiła w Afryce, choć jego bicie dociera do centrum Wrocławia. Na co dzień szaleje za biurkiem jednej z wrocławskich firm, a po godzinach podróżuje bądź planuje podróże. Niespokojny duch, którego #wgorącejwodziekąpana nie pozwala usiedzieć w miejscu. Lubi życie i lubi ludzi. Wszędzie jej pełno, ale ponoć gdy trzeba potrafi milczeć, choć nie ma na to świadków. Twierdzi, że w swoich talentach ma komunikację i aktywatora, cokolwiek to oznacza… Jedno jest pewne, nie będzie nudy!

DLACZEGO WARTO WYRUSZYĆ WŁAŚNIE Z NAMI?

 • Nie interesują nas wyjazdy masowe. Podróżując z nami, masz gwarancję małego, kameralnego grona. Nie lubimy tłoku i chcemy się skupić na każdym uczestniku podróży indywidualnie.
 • Stawiamy przede wszystkim na jakość. U nas nie ma miejsca na półśrodki. Chcemy spełniać marzenia i tworzyć podróże życia a nie wakacje, które znajdziecie w każdym katalogu. Nasza oferta jest unikatowa, ponieważ stworzyli ją ludzie z pasją, kochający podróże, znający Namibię, Botswanę oraz smak prawdziwej przygody!
 • W tym kierunku jest wiele wyjazdów, jednak tego co my oferujemy nie znajdziesz nigdzie indziej. Z nami zwiedzisz Namibię oglądając miejsca nie tylko znane z przewodników, ale także zobaczysz atrakcje znajdujące się poza utartym szlakiem.
 • Outway Adventures jest legalnie i oficjalnie zarejestrowanym biurem podróży. Z czym to się wiąże? W przeciwieństwie do marek wybierających półśrodki i działających na innych zasadach, u nas w razie wypadku, zmian rezerwacji, czy wydarzeń losowych, zapisany na wyprawę uczestnik jest chroniony szerokim ubezpieczeniem oraz wszelkimi prawami wynikającymi z faktu podróżowania z legalnym biurem podróży

ZAINWESTUJ W PRZEŻYCIA!

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się z nami w dowolnej chwili pisząc na: kontakt@outway.pl, ania@outway.pl bądź laskapodroznika@gmail.com

Więcej artykułów o Namibii, np Namibia na własną rękę, znajdziesz zaglądając do Menu Podróże i kategorii Namibia.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *