Afryka Botswana Podróże Pojedźmy razem

Botswana + Wodospady Wiktorii – VIII 2023

Pamiętasz te niedzielne popołudnia z głosem Krystyny Czubówny oraz obrazkami afrykańskiej sawanny? Leniwe lwy wylegujące się w cieniu akacji, wesołe antylopy oraz ciekawskie surykatki? Albo „Króla Lwa” i piękne widoki rozpościerająca się z Lwiej Skały? Tak właśnie w skrócie wygląda Botswana, nie bez powodu nazywana afrykańską księżniczką. Znajdziesz w niej wszystko, co tylko kojarzy się z Afryką. Żyrafy, hipopotamy i lwy? Są! Baobaby, pustynia i diamenty? A jak! Mało? Do tego terenowe auta, namioty na dachu oraz milion gwiazd na niebie.

POZWÓL NAM ZORGANIZOWAĆ CI WYPRAWĘ ŻYCIA!

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ BOTSWANĘ?

 • Czeka Cię prawdziwa afrykańska przygoda
 • Spotkasz wszystko, co tylko kojarzy Ci się z Afryką
 • Poznasz bezkres olbrzymich solnisk i wyschniętych jezior
 • Zajrzysz na Makgadikgadi, dotąd zdobyte wyłącznie przez ekipę Top Gear
 • Rozbijesz obóz na solnisku
 • Popływasz mokoro, tradycyjną afrykańską dłubanką
 • Zobaczysz Deltę Okawango z lotu ptaka
 • Przenocujesz na jednej z wysp Delty
 • Odwiedzisz Chobe, a w niej jedną z największych populacji słoni na świecie
 • Przybijesz piątkę z Wielką piątką Afryki
 • Poznasz, co to naprawdę rozgwieżdżone niebo
 • Popływasz z hipopotamami podczas Chobe River Sunset Cruise
 • Posłuchasz, o czym szumią Wodospady Wikto

TRASA

ATRAKCJE

Stado bawołów, Delta Okavango
Grupa słowni, Delta Okavango
Spływ mokoro, Delta Okavango
Camping, Makgadikgadi Pan
Park Chobe
Rzeka Chobe
Park Chobe
Bawoły nad rzeką Chobe
Rzeka Chobe
Lot nad Wodospadami Wiktorii
Wodospady Wiktorii

TERMIN – 23.08.2023 – 06.09.2023

PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 0 – 22.08 LOT

Wylatujemy z Polski i rozpoczynamy naszą wspólną wyprawę!

DZIEŃ 1 – 23.08 DELTA OKAVANGO – MAUN

Przylot do Maun, naszego miejsca docelowego na kolejne 3 dni. Odbieramy nasze terenowe auta i robimy zakupy na kolejne dni. Pierwszy nocleg w namiotach na dachach samochodów i pierwsze wspólne ognisko pod rozgwieżdżonym, botswańskim niebem. Oficjalnie rozpoczynamy naszą afrykańską przygodę!

DZIEŃ 2 – 24.08 DELTA OKAVANGO

Zaczynamy naszą wyprawę! Ojj, będzie się działo! Po wspólnym śniadaniu przesiadamy się do miejscowych terenówek, którymi podążymy w stronę Delty. Na miejscu ładujemy się do mokoro – typowych afrykańskich dłubanek – naszego środka transportu na kolejny dzień. Przed nami wspaniały rejs, podczas którego z całą pewnością spotkamy wiele zwierząt. Mokoro dopłyniemy na jedną z wysyp – miejsce naszego dzisiejszego noclegu. Camping w samym sercu Delty Okawango i sąsiedztwie Rezeratu Moremi to niezwykłe przeżycie, a towarzyszące mu ognisko i opowieści miejscowych przewodników pozostaną nam w pamięci na długie, długie lata.

DZIEŃ 3 – 25.08 DELTA OKAVANGO

Rozpoczynamy drugi dzień naszego mokoro safari! Pobudka w takim miejscu to czysta przyjemność! Bliskość i dźwięki natury od rana wprowadzą nas w świetny humor! Przed nami poranne walking safari z przewodnikiem, podczas którego poszukamy śladów zwierząt na wyspie. Po wspólnym tropieniu zjemy zasłużone śniadanie i ponownie wskoczymy w mokoro, kierując się już pomału w stronę czekających na nas terenówek. Do Maun dotrzemy tuż przed zachodem słońca, idealnie na wspólną kolację i spokojny nocleg na campingu.

DZIEŃ 4 – 26.08NXAI PANS

To na ten dzień czekaliście! Po śniadaniu pakujemy się do aut i jedziemy do centrum Maun, a dokładnie w kierunku lotniska. Przed nami poranny lot awionetką i zwiedzanie Delty Okawango z lotu ptaka, czyli coś dla miłośników plenerów i adrenaliny. Wijące się odnogi rzeki, ogromne rozlewiska, wędrujące słonie i szukające cienia antylopy. Uczta dla oczu, której długo nie zapomnicie. Być w Maun i nie lecieć nad Okawango, to tak jak nie spróbować sushi w Japonii. Polecamy każdemu! Po porannej dawce adrenaliny kierujemy się w stronę w stronę Parku Narodowego Nxai Pan. Off-roadowa trasa zapewni nam masę emocji! Odpoczniemy w cieniu Baobabów Bainesa i będziemy kontynuować drogę w stronę Nxai. Tego wieczoru czeka nas spektakularny zachód słońca na Nxai Pan i jeden z bardziej dzikich noclegów w samym sercu Parku. 

DZIEŃ 5 – 27.08MAKGADIKGADI PAN

Zostajemy w pustynnych klimatach! Ten dzień i część następnego spędzamy w rejonie wyschniętego jeziora Makgadikgadi – w przeszłości jednego z największych jezior Afryki. Dziś to olbrzymie solnisko, które jak dotąd udało się przejechać wyłącznie ekipie Top Gear, oj przyda się napęd 4×4. Obozowisko rozbijamy na dość dzikim campingu Tree Island, wyjątkowym miejscu z widokiem na Makgadikgadi Pans. Po drodze będziemy wypatrywać baobabów oraz… surykatek!

DZIEŃ 6 – 28.08 – MAKGADIKGADI + BOTETI RIVER

Kontynuujemy przygodę z solniskiem, kierując się na zachód Parku Makgadikgadi. Trasa przez solnisko zapewni nam masę emocji i atrakcji! Popołudniem całkowita zmiana klimatu – krajobraz się zmieni i zazieleni, gdyż dotrzemy nad rzeką Boteti. Miła odmiana po ostatnich dniach z pustynnym, suchym klimatem.

DZIEŃ 7 – 29.08 – BOTETI RIVER

Nad rzeką Boteti zostajemy na kolejny dzień. W tym czasie będziemy zwiedzać okolice, poszukując zwierzaków – słoni, zebr, żyraf. Kumaga znana jest z wielkiej migracji zebr i gnu, można tam również spotkać flamingi.

DZIEŃ 8 – 30.08 – MOREMI

Dziś kierujemy się w stronę Parku Moremi. Po drodze zatankujmy auta i zrobimy zapasy na kolejne dni. Nasz camping znajduje się przy południowej bramie Parku – to idealna okazja do obserwacji i wypatrywania zwierzaków.

DZIEŃ 9 – 31.08 – MOREMI

Naszym dzisiejszym celem jest Khwai – uważane za jedno z najlepszych miejsc do oglądania zwierzaków w całej Botswanie! Równiny zalewowe rzeki Khwai są domem wielu zwierząt i ptaków. Nasz camping, zwany również północną bramą, położony jest nad brzegiem rzeki Khwai, otoczonej lasami namorzynowymi, figowymi i hebanowymi. Duża szansa na spotkanie hipopotamów!

DZIEŃ 10 – 01.09 – PARK CHOBE

Słoń tu, słoń tam i żyrafa na każdym rogu. O czym mowa? O Parku Narodowym Chobe. To jeden z największych rezerwatów przyrody na świecie, prawdziwe skupisko dzikich zwierząt. I choć nie możemy Wam niczego zagwarantować, to macie realną szansę wypatrzeć tu Wielką piątkę Afryki.

DZIEŃ 11 – 02.09 – PARK CHOBE

Kontynuujemy swoją przygodę z Chobe. Tego dnia skupimy się podglądaniu mieszkańców rzeki i wypatrywaniu zwierzaków. Przed nami piękna trasa wzdłuż Chobe! Większość dnia spędzimy w Parku. Po południu udamy się na camping, który będzie naszym domem przez dwa dni. Senyati Safari Camp to wyjątkowe miejsce – położone w sercu Kasane Forest Reserve i sąsiedztwie Parku Narodowego Chobe, słynie z nieogrodzonego wodopoju, do którego bardzo chętnie podchodzą zwierzęta – od hien i bawołów, aż po słonie. Te ostatnie szczególnie upodobały sobie to miejsce, niekiedy zjawia się ich tam nawet 400! W ciągu dnia…

DZIEŃ 12 – 03.09 – SENYATI

Po wrażeniach ostatnich dni czeka nas spokojniejszy czas. Zostajemy na jeszcze jeden dzień na tym samym campingu, aby z przepięknego usytuowanego tarasu obserwować zwierzaki, ale też zebrać siły, naładować baterie i chwilę się porelaksować. A po południu czeka nas przepiękny, magiczny rejs – przesiądziemy się na łódkę, na której zostaniemy aż do zachodu słońca. Gwarantujemy lampkę wina na pokładzie i hipopotamy w wodzie!

DZIEŃ 13 – 04.09ZIMBABWE – VICTORIA FALLS

Czas na pożegnanie z Botswaną i nocowaniem na campingach. Składamy namioty i jedziemy w stronę granicy z Zimbabwe. Po drodze oddajemy auta w Kasane i zamówionym transportem ruszamy do Zimbabwe. Granicę przekraczamy w miejscu o wdzięcznej nazwie Kazungula. Choć nie dojedziemy do samego czteropunktu, to i tak będziemy w okolicy jedynego na świecie miejsca, gdzie spotykają się cztery kraje – Botswana, Namibia, Zambia i Zimbabwe. Przed nami około 80 km trasy po Zimabwe. Po krótkiej drodze meldujemy się w Victoria Falls, naszej bazie na najblliższe dwa dni. Spacer po miasteczku, wolne popołudnie i nocleg w łóżkach, chyba każdy z nas doceni.

DZIEŃ 14 – 05.09 – VICTORIA FALLS

Ostatni dzień w Afryce. Rozpoczniemy go wspólnym spacerem wzdłuż Wodospadów Wiktorii. Mosi-oa-Tunya, czyli mgła, która brzmi, z pewnością skradnie Wasze serca. Po południu każdy znajdzie coś dla siebie – bazarek z miejscowym rękodziełem, zjazd na linie czy skok na bungee, dla każdego coś miłego. A może masz już dość przygód i adrenaliny? Nie ma sprawy, kawa z widokiem na wodospady z pewnością przyniesie wytchnienie. To też idealna okazja do zakupu pamiątek. Wieczorem zapraszamy Was na pożegnalną kolację w iście afrykańskim stylu!

DZIEŃ 15 – 06.09POWRÓT DO DOMU

Wspólnym śniadaniem żegnamy Afrykę. Czas spakować plecaki, wspomnienia i wracamy do domów!

CENA WYJAZDU TO 9850 PLN

Uwaga! W cenie Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, również z powodu nagłej choroby (w tym Covid-19). Innymi słowy – jeżeli ze względu na chorobę nie możesz wziąć udziału w wyprawie, ubezpieczyciel zwraca Ci 100% kosztów!

CENA ZAWIERA

 • opiekę doświadczonych przewodników
 • ubezpieczenie turystyczne
 • udział w wyjeździe
 • wszelkie koszty wynajmu wyposażonych pojazdów wraz z paliwem, ubezpieczeniem (wypożyczamy
 • samochody terenowe z namiotami dachowymi i podstawowym wyposażeniem campingowym)
 • zakwaterowanie
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu (wstęp do wszystkich parków, wstęp do Victoria Falls, Chobe sunset cruise, transfery, przeprawa promem)

CENA NIE ZAWIERA

 • przelotu uczestników
 • wydatków osobistych
 • wyżywienia
 • ewentualnych napiwków
 • świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych i innych kosztów dodatkowych
 • lotu nad Deltą Okavango
 • dodatkowych atrakcji w Victoria Falls
 • opłat wizowych

PŁATNOŚĆ

W przypadku kiedy wyprawa odbywa się za ponad 180 dni wymagamy wpłaty 25% zaliczki. W przypadku gdy wyprawa odbywa się przed upływem 180 dni wymagamy 50%. Reszta płatna 21 dni przed rozpoczęciem wyprawy.

JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ!

Nasze grupy są niewielkie – kilka osób. Jesteśmy przeciwnikami zwiedzania w zatłoczonych busach czy ciężarówkach. Jedno auto przypada na cztery osoby.

TRANSPORT

Po Botswanie poruszamy się terenowymi autami (zwykle są to Toyoty Hilux, mogą być też Land Cruiser) z napędem 4×4 i namiotami zamontowanymi na dachu, które są naszych środkiem transportu i domem na czas trwania wyprawy. Auta są ze sprawdzonej wypożyczalni, w pełni wyposażone, ze sprzętem biwakowym, lodówką, stołem i krzesłami

NOCLEGI

Botswana ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Standardowym noclegiem są bardzo wygodne namioty na dachach aut. Jednak w ogromnej większości campingów mamy do dyspozycji cały wachlarz możliwości – domki, loggie, pokoje.

WYŻYWIENIE

Uczestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów. Na miejscu są też dostępne restauracje. 

PRZELOT

Obecnie koszt bilet do Botswany to 5000 – 6000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujecie pomocy w zakupie biletu, dajcie znać na adres: kontakt@outway.pl, a wyszukamy Wam najwygodniejsze połączenie.

PROWADZĄCY:

Ania Szałaj

Czyli Laska Podróżnika. Serce zostawiła w Afryce, choć jego bicie dociera do centrum Wrocławia. Na co dzień szaleje za biurkiem jednej z wrocławskich firm, a po godzinach podróżuje bądź planuje podróże. Niespokojny duch, którego #wgorącejwodziekąpana nie pozwala usiedzieć w miejscu. Lubi życie i lubi ludzi. Wszędzie jej pełno, ale ponoć gdy trzeba potrafi milczeć, choć nie ma na to świadków. Twierdzi, że w swoich talentach ma komunikację i aktywatora, cokolwiek to oznacza… Jedno jest pewne, nie będzie nudy!

Paweł Gluza

Podróżnik i fotograf, założyciel Outway Adventures. Bez aparatu nie rusza się z domu. Mimo tego, że skończył informatykę i kulturoznawstwo obecnie zajmuje się czymś zupełnie innym. Czyli głównie prowadzeniem wypraw w najodleglejsze zakątki globu (choć nie tylko) i wszelkimi formami fotografii. Na co dzień współpracuje z National Geographic. Blog Pawła – pawelgluza.com.

DLACZEGO WARTO WYRUSZYĆ WŁAŚNIE Z NAMI?

 • Nie interesują nas wyjazdy masowe. Podróżując z nami, masz gwarancję małego, kameralnego grona. Nie lubimy tłoku i chcemy się skupić na każdym uczestniku podróży indywidualnie.
 • Stawiamy przede wszystkim na jakość. U nas nie ma miejsca na półśrodki. Chcemy spełniać marzenia i tworzyć podróże życia a nie wakacje, które znajdziecie w każdym katalogu. Nasza oferta jest unikatowa, ponieważ stworzyli ją ludzie z pasją, kochający podróże, znający Botswanę oraz smak prawdziwej przygody!
 • W tym kierunku jest wiele wyjazdów, jednak tego co my oferujemy nie znajdziesz nigdzie indziej. Z nami zwiedzisz Botswanę nie tylko oglądając miejsca znane z przewodników, ale także zobaczysz atrakcje znajdujące się poza utartym szlakiem.
 • Outway Adventures jest legalnie i oficjalnie zarejestrowanym biurem podróży. Z czym to się wiąże? W przeciwieństwie do marek wybierających półśrodki i działających na innych zasadach, u nas w razie wypadku, zmian rezerwacji, czy wydarzeń losowych, zapisany na wyprawę uczestnik jest chroniony szerokim ubezpieczeniem oraz wszelkimi prawami wynikającymi z faktu podróżowania z legalnym biurem podróży

ZAINWESTUJ W PRZEŻYCIA!

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się z nami w dowolnej chwili pisząc na kontakt@outway.pl

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *